Uroczystość Chrystusa Króla (26.11.2023)

Z różnych stron otrzymujemy dyrektywy i rady, że jesteśmy oceniani i sądzeni według pewnych kryteriów. Problem  polega na tym, kto tak naprawdę jest naszym „królem”, komu chcemy dobrowolnie się poddać i czyim prawem chcemy się w życiu kierować.

Autentyczny chrześcijanin będzie przede wszystkim zawsze skierowany na drugiego człowieka, zwłaszcza tego, który jest w potrzebie. Dojrzeć Chrystusa w biednym, bezdomnym, głodnym, spragnionym … itd. To jest istota życia chrześcijańskiego.

  1. W czwartek uroczystość ku czci świętego Andrzeja Apostoła – patrona Archidiecezji Warmińskiej i jednocześnie ostatnie wypominki oraz msza święta za naszych zmarłych.
  2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, I-szy piątek oraz I-sza sobota miesiąca.
    • w czwartek spotkanie wspólnoty męskiej.
    • w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz. 17.00.
  3. W sobotę po mszy świętej „Laboratorium wiary”. Razem z p. Aleksandrą Nalewaj będziemy rozważać kolejne rozdziały Ewangelii wg św. Jana.
  4. Sołectwo Klebarka Wielkiego oraz nasi klerycy zapraszają wszystkie dzieci z Klebarka Wielkiego, młodzież ze scholi parafialnej i ministrantów na Mikołajkowy Bal Przebierańców, który odbędzie się w następną niedziele o godz. 16.00 w sala seminarium.
  5. Zachęcamy do udziału w IV. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”, organizowanym przez naszą szkołę. Szczegóły na stronach internetowych parafii i szkoły.
  6. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego kalendarz na 2024 rok.