1. Niedziela Adwentu (3.12.2023)

Zewnętrznie jesteśmy podobni, ale w środku nas może być zasadnicza różnica. I o tym podziale mówi liturgia całego Adwentu. Mówi o tych, którzy czuwają  i o tych, którzy w istocie przestali liczyć się z oczekiwanym przyjściem Pana.
Różne obowiązki zawodowe czy domowe domagają się z naszej strony nieustannej czujności. O ileż bardziej winniśmy czuwać w obliczu tego, co zadecyduje o naszym losie na całą wieczność.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent. Pani Kasi bardzo dziękuję za przygotowanie adwentowej dekoracji. Roraty we wtorki i czwartki o godz. 7.15. Zapraszamy całym rodzinami. Pamiętajmy o lampionach. W przyszłą niedzielę (11.12) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. dr Robert Zbierański – rekolekcjonista, pedagog, proboszcz parafii św. Maksymiliana w Olsztynie.
 2. Dziś Mikołajkowy Bal Przebierańców. Sołectwo Klebarka Wielkiego i nasi klerycy zapraszają wszystkie dzieci, ministrantów, młodzież ze scholii parafialnej. Seminarium, godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu:
  • w środę wieczór filmowy z serialem „The Chosen”
  • w czwartek – o 7.15 msza święta w intencji powołań, a o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej;
  • w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  • w sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów, wieczorem msza święta w intencji młodzieży, po mszy świętej spotkanie z ks. Michałem Kucińskim nt. o rozeznawaniu duchowym.
  • w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 msza św. w intencji ojczyzny.
 4. Zachęcamy do udziału w IV. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Rodzinna Pocztówka Muzyczna”, organizowanym przez naszą szkołę. Szczegóły na stronach internetowych parafii i szkoły.
 5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także i pierwszy numer popularno-naukowego dwumiesięcznika „Historia Kościoła”. A w nim m.in.: dowody na istnienie Jezusa Chrystusa; Apokryfy – pobożne bajki czy ukryta prawda? Inkwizycja – fakty i mity, cz. 1.
 6. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne (małe – 10 zł, duże – 20 zł). W ten sposób wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.