2. Niedziela Adwentu (10.12.2023)

Nowy rok liturgiczny rozpoczął się od okresu oczekiwania. Życie chrześcijańskie opiera się bowiem na Bożych obietnicach, a gdzie dana jest obietnica, tam rodzi się oczekiwanie. Szczególnie w czasie adwentu mamy sobie pełniej uświadomić, ku czemu zdążamy oraz czego oczekujemy w tym i w przyszłym życiu. Może czasem nie doświadczamy obecności Boga w naszym życiu. Słowo Boże zapewnia nas, że Bóg szuka zbliżenia z człowiekiem, że stoi u naszych drzwi i kołacze. Usłyszymy dziś głos św. Jana Chrzciciela, zwiastujący bliskość nadchodzącego Zbawiciela. Ażeby się z nim spotkać, trzeba było wyjść na pustynię zarówno w dawnych czasach, jak i dzisiaj; oderwać się od tego, czym żyjemy na co dzień, wyjść na spotkanie z Tym, który przychodzi. Niech rozpoczynające się w naszej parafii rekolekcji staną się dla nas taką właśnie przestrzenią spotkania ze Zbawicielem.

  1. Rekolekcje adwentowe, które dziś rozpoczęliśmy potrwają do wtorku. Msza święta z nauką rekolekcyjną o godz. 18.00. Spowiedź od 17.30. Ofiary, które w poniedziałek i wtorek złożymy na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności ks. Rekolekcjoniście.
  2. Roraty w tym tygodniu tylko w czwartek – godz. 7.15.
  3. Za tydzień po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Serdecznie dziękuję Pani Sołtys, Radzie Sołeckiej i wspólnocie seminaryjnej za organizację wspaniałego Balu Mikołajkowego dla naszych dzieci. Dziękuję także wszystkim fundatorom, którzy wspomogli św. Mikołaja. Także parafia dostała prezent: porządną dmuchawę do liści.
  5. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane na utrzymanie parafii (ogrzewanie świątyni i prace remontowe). Ostatnio zakupiliśmy dla scholi mikser i 2 mikrofony za 2.700 zł. Przygotowujemy się też do przyszłorocznego remontu wieży kościoła. Architekci i konserwatorzy opracowują szczegółowy program prac remontowo-konserwatorskich elewacji oraz konstrukcji i pokrycia dachu wieży kościoła.
  6. W zakrystii są do nabycia opłatki i świece wigilijne. Polecamy także nowy numer „Gościa Niedzielnego”.