Wigilia Bożego Narodzenia (24.12.2023)

Jezus chce przyjść do każdego z nas. Nie jako potężny, surowy, sprawiedliwy Bóg pełen majestatu, który cię skaże za to, co się stało, co zrobiłeś, jak zeszpeciłeś swoje życie.
Bóg przychodzi jako maleńkie dziecko, żebyś się Go nie przestraszył.
Już i tak się nacierpiałeś przez grzech, przez twoje złe wybory.
Kiedy usiądziesz w blasku choinki, pomyśl, co jest istotą tych świąt?
Jezus, który był i jest nieustannie odrzucany,
przychodzi bezwarunkowo i mówi ci tylko jedno:
Bez względu na to, jak wyglądało do tej pory Twoje życie,

jak daleko może odszedłeś od Boga,
to teraz przyjdź otwieraj się na dar Boga, Emmanuela.
Boga, który jest z Tobą i chce Ci towarzyszyć, byś naprawdę był szczęśliwy.

  1. Wszystkim Drogim Parafianom, którzy na różny sposób włączyli się w przygotowanie naszej świątyni na święta bardzo serdecznie dziękuję! Dziękuję także za wszystkie ofiary składane na ogrzewanie świątyni i remonty!
  2. Przed nami święta Bożego Narodzenia. Już za kilka godzin zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o osobach samotnych. Zatroszczmy się o religijny wymiar naszego świętowania: odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwa za rodzinę, łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie. Pasterka o godz. 24.00.
  3. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w ciągu dnia msze święte o godz. 11.00 i 12.30 (nie będzie mszy św. o godz. 9.00).
  4. W drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze święte, jak w każdą niedzielę: o godz. 9.00, 11.00, 12.30.
  5. W sobotę po mszy świętej modlitwa uwielbienia. Dzień później, w noc sylwestrową zapraszamy do kaplicy seminaryjnej na modlitwę dziękczynienia. Chcemy podziękować Bogu za jego opiekę w kończącym się roku i powierzyć się na kolejny. Rozpoczynamy o 23.00.
  6. W poszerzonym świąteczno-noworocznym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy płytę – audiobook o historii i teologii świąt Bożego Narodzenia i wiele innych wartościowych tekstów. Polecam! Obok Gościa są także do zabrania płyty z kolędami.