2 Niedziela zwykła (14.01.2024)

Powołani uczniowie zapytali Jezusa: „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?” A przecież mogli jeszcze pytać: Co będziemy robić? Jak będzie od dziś wyglądało nasze życie? Co będziemy z tego mieli? Nie postawili takich pytań, ale nawet gdyby one padły, to i tak najlepszą odpowiedzią ciągle byłaby ta udzielona przez Jezusa: „Chodźcie, a zobaczycie”, to znaczy doświadczcie, przekonajcie się na własnej skórze. Bo wiara to nie światopogląd. To nie zbiór idei. To przede wszystkim doświadczenie żywego Boga. Wiara to przebywanie z Bogiem.

1. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się piękny koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Misericordia Dei”. Gorąco zapraszam!
  2. Dziękuję Parafianom z Patryk, Silic, kolonii Klebarka Małego za życzliwe przyjęcie, dobre rozmowy. Plan „kolędy” na ten tydzień:
    • poniedziałek (15.01) – Klebark Mały – strona prawa (nr 3-12 D);
    • wtorek (16.01) – Klebark Mały – strona prawa (14 do 21L);
    • środa (17.01) – Klebark Mały – strona lewa (nr 2C-23A);
    • czwartek (18.01) – Klebark Mały os. „Zapałowo” cz. 1. – od strony Klebarka (38-40; 77-91);
    • piątek (19.01) – Klebark Mały os. „Zapałowo” cz. 2. – bliżej drogi na Olsztyn (nr 58-76).
  3. W tym tygodniu:
    • od poniedziałku do czwartku msza o godz. 8.00
    • w piątek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu; msza o godz. 18.00, po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej;
    • w sobotę msza święta o godz. 18.00 w intencji małżeństw, po mszy modlitwa uwielbienia
  4. Przy parafii św. Walentego w Klewkach powstaje wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W najbliższą środę o godz. 19.00 pierwsze spotkanie.
  5. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Polecam!