3. Niedziela zwykła (21.01.2024)

Pan Bóg powołuje do zbawienia wszystkich: i tych za Platformy, i tych z PIS-u i Konfederacji i każdej innej partii. Dlatego pamiętaj! Nie bierz się za ewangelizację i nawracanie kogokolwiek, jeśli nie masz do nich w sercu miłości. Bo to, co będziesz robił, nie będzie miało nic wspólnego z ewangelizacją, to może będzie być co najwyżej jakaś indoktrynacja, agitacja. Jaka jest istota powołania. Pełnienie woli Bożej. Chodzenie Bożymi ścieżkami. Tak jak słyszeliśmy w Psalmie 25: Daj mi poznać Twoje drogi Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.
Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń.

 1. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w organizacji wczorajszego wyjazdu scholi i ministrantów na kręgle.
 2. Dziś po mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Misericordia Dei”. Gorąco polecam!
 3. Jutro przypada kolejna 79. rocznica śmierci ks. Pawła Chmielewskiego. Msze święte o rychłą beatyfikację sługi Bożego ks. Pawła Chmielewskiego:  dziś o godz. 11.00 i jutro o godz. 8.00.
 4. Trwa kolęda. Dziękuję Parafianom z Klebarka Małego za życzliwe przyjęcie. W tym i następnym tygodniu odwiedzę rodziny w Klebarku Wielkim:
  • poniedziałek (22.01) – przy głównej drodze (nr 1-10 oraz 68-71A);
  • wtorek (23.01) – przy drodze na Klewki (nr 2 CDE, 16-28A) oraz w sąsiedztwie Straży Pożarnej i plebanii (nr 11 ABCD, 14, 32 ABC)
  • środa (24.01) – za kościołem (nr 29-31, 33-36AB, 37-40B, 43, 65-67);
  • czwartek (25.01) – osiedle przy wyjeździe na Olsztyn (nr 60-64D, 73-82)
   Rozpoczęcie kolędy o godz. 16.00
 5. W tym tygodniu:
  • od poniedziałku do czwartku msza o godz. 8.00;
  • w piątek i sobotę o godz. 18.00w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
 6. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” W „Gościu Niedzielnym ważny i trudny temat dylematu moralnego. Czy decyzja o umieszczeniu schorowanego rodzica w placówce opiekuńczej jest naruszeniem IV przykazania? Polecam także wywiad z Iwonką i Leszkiem Dziak, którzy zapraszają na VII tydzień małżeństwa w Olsztynie. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii: www.parafiaklebark.pl.