4. Niedziela zwykła (28.01.2024)

Demon mówi ustami opętanego w liczbie mnogiej: „Przyszedłeś nas zgubić?!”. Wypowiada się nie tylko w swoim imieniu, ale niejako także w imieniu opętanego, jakby próbował się z nim utożsamić.
A to trzeba odróżnić. Tak, owszem jestem grzesznikiem, ale grzech to nie jestem cały ja. Ja jestem przede wszystkimi dzieckiem Pana Boga, często krnąbrnym, pogubionym, zbuntowanym, dotkniętym grzechem, ale przede wszystkim ukochanym dzieckiem Boga.
Bóg mnie kocha, dlatego nienawidzi mojego grzechu.

 1. Dobiega końca tegoroczna kolęda. Dziękuję za dobre spotkania Parafianom z Klebarka Wielkiego, których odwiedziłem w minionym tygodniu i których odwiedzę w najbliższe dni:
  • poniedziałek (29.01) –  droga na Wójtowo, str. prawa (nr 12, 12B-12N)
  • wtorek (30.01) – droga na Wójtowo, str. lewa (nr 12A, 13A-G, 15A-15N)
  • środa (31.01) – przy drodze za cmentarzem i kolonie (nr 15, 43-103
   Rozpoczęcie kolędy o godz. 16.00.
 2. W tym tygodniu:
  • od poniedziałku do środy Msza święta o godz. 8.00.
  • w czwartek Msza święta o godz. 18.00 w intencji powołań;
  • w piątek (2.02) święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Przynosimy do świątyni gromnice. To także święto patronalne wszystkich osób konsekrowanych, które w tym dniu wspieramy modlitwą i naszymi ofiarami. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  • w sobotę – wspominamy św. Błażeja, patrona chorych na gardło.
 3. W sobotę o 9.00 rozbieranie choinek i żłóbka. O 11.00 sprzątanie kościoła. Zapraszamy do pomocy.
 4. Wznawiamy spotkania „Laboratorium Wiary”. W najbliższą sobotę po mszy świętej wraz z prof. Aleksandrą Nalewaj rozważamy kolejne rozdziały Ewangelii wg św. Jana.
 5. W następną niedzielę rozpoczyna się VII. Tydzień Małżeństwa. Zachęcamy do udziału. Trwają zapisy. Szczegółowe informacje na plakacie poniżej.
 6. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym sporo na temat szkoły: lekcji religii i rezygnacji z prac domowych.