5. Niedziela zwykła (4.02.2024)

Teściowa Szymona Piotra natychmiast po uzdrowieniu zaczęła usługiwać Jezusowi i Jego uczniom. Uzdrowienie wewnętrzne, nawrócenie nie jest egocentryczne, nie kończy się na sobie samym. Ktoś, kto na własnej skórze zaznał poniżenia i upodlenia, jakie sprowadza na człowieka uzależnienie od alkoholu, i kto później doświadczył łaski wyzwolenia od tego nałogu, często odczuwa wewnętrzny przymus, żeby po­magać innym. Po tym poznać prawdziwe nawrócenie, że człowiek wiele by dał, aby bliźni nie powtarzali już tego grzechu, jakiego on sam kiedyś się dopuścił

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom za sprawną akcję rozbierania choinek, żłóbka i sprzątania kościoła.
 2. Dziś rozpoczyna się VII Tydzień Małżeństwa w Olsztynie. Zachęcamy wszystkich małżonków do skorzystania z bogatej oferty duchowej, kulturalnej, edukacyjnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu:
  • w środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o zapisywanie intencji, które odczytujemy w trakcie nabożeństwa;
  • w czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej;
  • w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej;
  • w sobotę msza święta w intencji młodzieży, z uwagi na bal karnawałowy, o godz. 15.00.
 4. W następną niedzielę (11.02) obchodzimy w Kościele Dzień Chorego. Po mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 osoby chore i w podeszłym wieku będą mogły przyjąć sakrament chorych. O godz. 11.00 msza święta w intencji Ojczyzny.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w następną niedzielę po mszy świętej o godz. 12.30.
 6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o życiu konsekrowanym oraz o tym, jak rozeznać powołanie.