6. Niedziela zwykła (11.02.2025 r.)

Trędowaty przychodzi do Jezusa. I to jest już szok. Nie wolno mu było tego robić. Ryzykował, że go zabiją. Jeśli zostanie oskarżony, że łamie przepisy i rozsiewa trąd, będzie zamordowany. On na to nie zważa. Przychodzi do Jezusa.
Czy przychodzimy do Jezusa? Dziś wielu ludzi mówi, muszę się sam uzdrowić. Muszę się wziąć za siebie. Popracować nad silna wolą, muszę być bardziej pracowity. Ja muszę się wziąć w garść. Ja…
Jezus nie boi się dotykać naszej brzydoty, tego moralnego gnoju. Trzeba tylko przyjść do Jezusa.

 1. Dziś obchodzimy w Kościele Dzień Chorego. Po mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00 osoby chore i w podeszłym wieku będą mogły przyjąć sakrament chorych.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po mszy świętej o godz. 12.30.
 3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msza święta w Środę Popielcową o godz. 18.00. Taca na ogrzewanie świątyni, a przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
 5. W tym tygodniu ponadto:
  • w czwartek po mszy świętej (ok. godz. 18.30) spotkanie wspólnoty męskiej;
  • w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
  • w sobotę msza święta w intencji małżeństw i rodzin, a po mszy świętej „Laboratorium wiary”. W Katolickim Zespole Edukacyjnym św. Rodziny rozpoczął się nabór na rok szkolny 2023/2024 do Przedszkola i Szkoły Podstawowej przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka oraz do Liceum Ogólnokształcącego przy Parafii NSPJ w Olsztynie.
 6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa Extra”, który zawiera sporą dawkę ciekawych i niekoniecznie znanych informacji na temat Wielkiego Postu. Ponadto znajdziemy odpowiedź na pytania: Dlaczego warto zabierać dzieci na Drogę Krzyżową? Jaki jest sens wielkopostnych umartwień? Jak dobrze się wyspowiadać?