1. Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024)

„Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” – usłyszeliśmy, jak co roku, w środę popielcową. Może to za rzadko słyszymy. Bo przecież tak łatwo zapominamy, że bez Boga jesteśmy niczym.
Niech to będzie piękny Wielki Post. Czas nadziei, że człowiek to coś więcej niż skóra i kości, niech to będzie czas powstawania do piękniejszego życia, takiego, które daje najgłębszą radość i które się nie kończy.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
  • Droga Krzyżowa – w piątki o 17.30.
  • Gorzkie Żale – w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
 2. W tym tygodniu:
  • w czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej. Rozpoczynamy nowy cykl formacyjny: „Jak stawać się dobrym mężem i ojcem?”
  • w piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej;
 3. Kilka propozycji na czas Wielkiego Postu:
  • Szkoła Nowej Ewangelizacji „Emaus” przy parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka organizuje w terminie 1-3.03.2024 r.  kurs „Nowe Życie”. Szczegółowe informacje na stronie www.sne.fc.pl
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa (Trasa: Olsztyn – Gietrzwałd – Olsztyn) grupa Klebark Wielki odbędzie się w piątek, 1503. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie www.parafiaklebark.pl
  • Rekolekcje dla małżeństw: Program JA+TY=MY, który odbędzie się w dniach 23-24 marca 2024 r. w Klebarku Wielkim w Domu Formacyjnym „Hosianum”. Rekolekcje poprowadzą go ks. Jarosław Szymczak i pary trenerskie Fundacji Pomoc Rodzinie. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie fundacji: www.fpr.pl
 4. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Gościa Extra”.
 5. Jutro msza święta o godz. 11.00. Msza święta pogrzebowa w intencji naszej parafianki z Klebarka Małego śp. Adeli Liedmann. „Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…”