2. Niedziela Wielkiego Postu (25.02.2024)

Pan Bóg często daje nam Słowo, które nie jest na ten moment,
jest niejako „na zapas”. Nieraz dotykają nas rozmaite wydarzenia, których nie rozumiemy, których sensu nie widać. Ten sens rozpoznajemy dopiero po czasie. Ale oczywiście ten sens ukaże się wtedy,
gdy te doświadczenia w sobie zachowamy.

  1. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej. Kontynuujemy temat: „Jak stawać się dobrym mężem i ojcem?”
  2. W najbliższy przypada piątek pierwszy piątek miesiąca. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej „Filiae Regis”. Konferencję na temat wspólnoty wygłosi ks. Radek.
  3. W sobotę o 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie, a po mszy świętej modlitwa uwielbienia. Siostra Łucja (jedna z wizjonerek Fatimskich) powiedziała: „Najświętsza Maryja Panna obiecała odłożyć bicz wojny, jeśli to nabożeństwo będzie propagowane i praktykowane. Możemy dostrzec, że odsuwa Ona tę karę stosownie do wysiłków, jakie są podejmowane, by je propagować”. Przez pięć pierwszych sobót miesiąca z rzędu należy: (1) przyjąć Komunię świętą, (2) odmówić cześć różańca, (3) przez 15 min. rozważać tajemnice różańcowe.
  4. Szkoła Nowej Ewangelizacji „Emaus” organizuje kurs „Nowe Życie” To żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. Rozpoczęcie o godz. 17.30. w Oratorium przy kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Szczegółowe informacje na stronie www.sne.fc.pl
  5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.