3. Niedziela Wielkiego Postu (3.03.2023 r.)

Jezus wyrzucał ze świątyni nie pogan, ale Żydów. Zawalczył o to, by przywrócić dziedziniec celowi, do którego miał służyć – poszukiwaniom Boga i modlitwie wszystkich narodów. Jezus wyrzucając handlarzy, chciał by znów świątynia była miejscem przyciągają­cym, nie tylko wybranych, ale wszystkich. Swoim działa­niem Jezus mówił: „Zabieracie miejsce ludziom, którzy są daleko od Boga, miejsce, w którym mogliby Boga spotkać, miejsce, z którego może kiedyś mogliby pójść dalej, ale nie mogą, bo zabraliście im tę szansę. Zrobiliście z domu Boga targowisko”.

  1. W środę wieczór filmowy. Ponieważ na ekrany polskich kin wszedł właśnie film „Powołany 2”, zapraszamy na wspólne obejrzenie pierwszej części. Środa po mszy świętej na plebani.
  2. W czwartek (I czwartek miesiąca) msza święta w intencji powołań. O 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej. Kontynuujemy program: „Jak stawać się lepszym mężem i ojcem”. Wcześniej o 19.00 różaniec i nieszpory w kaplicy seminaryjnej.
  3. W piątek od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 17.30 Nabożeństwo Drogi krzyżowej, które poprowadzi wspólnota żeńska „Filiae Regis”. W piątek przypada Dzień Kobiet, ofiarujmy zatem tę  modlitwę, prosząc o Boże błogosławieństwo dla naszych kochanych niewiast.
  4. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” zaprasza na warsztaty dla wszystkich osób chcących poznać i nauczyć się granic w małżeństwie. Rozpoczęcie w piątek mszą świętą o godz. 18.00 w kościele NMP Wspomożycielki Wiernych na Likusach w Olsztynie. Szczegóły niżej na plakacie.
  5. W sobotę msza święta w intencji młodzieży. Po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Razem z p. Aleksandrą Nalewaj rozważamy 16-17 rozdziały Ewangelii wg św. Jana. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać i zgłębiać Słowo Boże.
  6. W przyszłą niedzielę (tak jak w każdą drugą niedzielę miesiąca) na mszy świętej o godz. 11.00 modlimy się za Ojczyznę
  7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym o tym, jak dobrze przygotować się do spowiedzi. Jest także nowy numer „Gość Historia”.