4. Niedziela Wielkiego Postu (10.03.2024)

Żebyśmy nie zginęli w obcym mieście albo w górach dostajemy czasem jakiegoś przewodnika. Chrześcijaństwo polega na tym, że my idziemy przez to życie z Przewodnikiem. Na przykład dziewczyna spotyka chłopaka. Zakochuje się, ale jednocześnie rozmawia z Bogiem: „Panie Jezu, nada się na męża?” Chrześcijanin to jest człowiek, który bardziej wierzy Jezusowi Chrystusowi niż swoim oczom. Jeśli będziesz chciał być mądralą i będziesz mówił: ja wiem, ja widzę, pogubisz się w życiu. „Bóg dał jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w niego wierzy nie zginął”

  1. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom ze wspólnoty „Filiae Regis” za przygotowanie i poprowadzenie w ostatni piątek nabożeństwa Drogi krzyżowej. Przekazuję także gorące podziękowania i pozdrowienia od ks. Arcybiskupa.
  2. W czwartek spotkanie wspólnoty męskiej. O 19.00 – Różaniec w kaplicy seminaryjnej, o 20.00 – część formacyjna na plebani
  3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 po drodze wokół kościoła. W tym dniu także Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się mszą świętą o godz. 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Szczegóły na plakacie niżej.
  4. W sobotę o 10.30 pod plebanią zbiórka ministrantów. Razem z tatusiami wybieramy się do Muzeum Archidiecezjalnego.
  5. W sobotę po mszy świętej modlitwa uwielbienia, a po niej (wyjątkowo w sobotę) spotkanie wspólnoty żeńskiej „Filiae Regis”.
  6. W następną niedzielę (17.03) w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie spotkanie wspólnot męskich. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec, o 16.00 spotkanie wspólnot męskich. Spotkanie poprowadzi o. Szczepan Szpyra proboszcz parafii św. Arnolda w Olsztynie. Szczegóły na plakacie niżej.
  7. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” ważny temat: „Kobieta w Kościele”. Polecamy lekturze!