5. Niedziela Wielkiego Postu

Całe życie doczesne jest nastawione na posiadanie. Szczęście łączy się ściśle z posiadaniem. Im więcej skarbów posiadam, tym bardziej jestem szczęśliwy. Nie chodzi tylko o pieniądze czy majątek. Bo można też mieć: dobrą żonę, mieć zdolne dzieci, mieć zdrowie, mieć przyjaciół, mieć karierę, tytułu, uznanie, stanowiska. Życie chrześcijanina polega na świadomym przestawieniu się z tego, by mieć, na to, by kochać, by być dla innych.

1. Dziś o godz. 15.00 w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie spotkanie wspólnot męskich.
  2. We wtorek (19.03) uroczystość św. Józefa. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich Jubilatach, wśród których jest także nasz pasterz abp Józef Górzyński.
  3. W czwartek spotkanie wspólnoty męskiej: o 19.00 różaniec, o 20.00 spotkanie formacyjne.
  4. W piątek (22.03) w naszym sanktuarium Wielkopostny Dzień Stacyjny.  Program:
    • 9.00 – 21.00 – adoracja  Najświętszego Sakrament
    • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i „Gorzkie żale”
    • 17.30 – Droga krzyżowa
    • 18.00 – Eucharystia
    • 19.00 – 21.00 – Rozważanie Męki Pańskiej
  5. Za tydzień, Niedzielą Palmową rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi ks. Jarosław Klimczyk, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Księży Kanoników Regularnych Laterańskich.
  6. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję organizatorom i wszystkim ofiarodawcom.
  7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.