Niedziela Palmowa (24.03.2024)

Najpierw:  „Hosanna”, a parę godzin później: „Na krzyż z Nim”. Tak zwane „zachowanie stadne” – nacechowane emocjami, a tym samym tak mało powiązane z refleksją.
Warto wyjść z tłumu, tak jak Weronika lub dobry łotr.
Niech ten Wielki Tydzień 2024 roku otwiera na głębię wiary i żywą relację z Bogiem.

 1. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne potrwają do wtorku. Msze święte z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30.
 2. Przed nami najważniejsze dni roku liturgicznego. Zapraszamy na liturgię Triduum Paschalnego:
  • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
  • Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00. Przed liturgią o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  • Wielka Sobota – Msza św. Wigilii Paschalnej – godz. 20.00 (przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń Chrztu św.).
 3. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia zapraszamy na próby chóru lub asysty liturgicznej, które odbywać się będą równolegle na plebanii, godzinę przed liturgią.
 4. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę w kościele o godz. 10.00, 11.00, 12.00 oraz wieczorem, po liturgii Wigilii Paschalnej.
 5. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 (Uwaga! Zmiana czasu – śpimy godzinę krócej). Następne msze św. o godz. 11.00 i 12.30. (Uwaga! Nie ma mszy św. o godz. 9.00).
 6. Bardzo proszę zgłaszać osoby chore i w podeszłym wieku, które chciałyby przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię świętą.
 7. Wszystkim ofiarodawcom i organizatorom zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego serdecznie dziękuję za złożone ofiary, za pomoc i troskę w utrzymaniu naszej parafii. Dziękuję także za wpłaty na konto parafii.
 8. Bardzo dziękuję naszym Parafiankom za uporządkowanie Kościoła i terenu wokół Kościoła
 9. Polecamy nowe numery „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. W „Gościu Niedzielnym” dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień.