Niedziela Miłosierdzia (7.04.2024)

Chrześcijanin, to nie jest człowiek idealny, ale taki który pragnie Boga.
I może właśnie dlatego mamy takie pogmatwane życiorysy,
aby po doświadczeniu beznadziei grzechu otworzyć się na Boga.
To pragnienie jest fundamentem wszystkiego.

OGŁOSZENIA

 1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiarami do puszek wspieramy dzieła miłosierdzia prowadzone w naszej diecezji, m.in.: na hospicjum dla dorosłych, hospicjum dla dzieci, rodzinne Domy Dziecka. Bóg zapłać!
 2. Dziś o 15.00, w godzinie Miłosierdzia Bożego wystawienie Najświętszego Sakramentu. W tym szczególnym czasie łaski zapraszam na wspólną modlitwę.
 3. Jutro przeniesiona z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczysta msza święta o godz. 18.00 i możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W tym tygodniu:
  • w czwartek o godz. 19.00 spotkanie wspólnoty męskiej. Temat „Kobieta i mężczyzna – skazani na siebie czy obdarowani sobą?”
  • w piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po mszy spotkanie wspólnoty żeńskiej. Temat to słowa św. Pawła: „Łaską jesteście zbawieni”
  • w sobotę po mszy świętej modlitwa uwielbienia.
 5. W następną niedzielę (14.04) po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 6. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” św. s. Faustyny.