4. Niedziela Wielkanocna (21.04.2023)

Czwarta Niedziela Wielkanocy, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw o nowe powołania kapłańskie. W tę niedzielę zawsze słuchamy jednego z fragmentów Ewangelii, w którym Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem. Dobry Pasterz, to nie najemnik, który widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka.
Władzę dostaje się nie po to, aby jej używać dla własnej korzyści, ale po to aby służyć innym. Prawdziwy wódz, głowa rodziny, menadżer, kierownik, bierze odpowiedzialność za tych, których mu powierzono. Prośmy o nowych dobrych duszpasterzy, prośmy za nas, abyśmy jak najlepiej wypełniali swoje powołanie i służyli innym.

 1. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Zapraszamy na spotkania w tygodniu:
  • w czwartek o godz. 19.00 wspólnota męska;
  • w piątek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej. Temat: „Wiara”
  • w sobotę po mszy świętej modlitwa uwielbienia.
 3. Serdecznie zapraszamy na koncert wielkanocny w wykonaniu Chóru Misericordia Dei. Za tydzień (28.04) po mszy świętej o godz. 11.00,
 4. Zapowiedzi przedślubne: Daria Kicka i Tomasz Ziółkowski – nasi parafianie z Patryk  (zap. 2).
 5. W nowym numerze Gościa Niedzielnego m.in. wywiad z naszymi parafianami o modlitwie za małżeństwa w kryzysie.