Zesłanie Ducha Świętego (19.05.2024)

Chrześcijaństwo bez Ducha Świętego, jest jak ziemia bez wody bez życia. Jest jedynie pielęgnowaniem tradycji, może nawet pięknej, miłej, rodzinnej, ale w zasadzie nie mającej jakiegoś znaczenia.

1. Dziś po mszy świętej o godz. 12.30 próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy!
  3. W środę po mszy świętej w sali kominkowej Seminarium promocja książki Jerzego Laskowskiego, pt: „Gdzie Warmia Spotyka Mazury. Gmina Purda”.  Zapraszamy!
  4. W czwartek o 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej.
  6. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.30 uroczystość I Komunii Świętej
  7. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym, m.in.:
    • o bł. Piotrze Frassati i o tym, jak można połączyć swoje pasje z miłością do Boga,
    • o bł. Rodzinie Ulmów, których relikwie niebawem rozpoczną peregrynację na Warmii,
    • o tym, jak wiara wpływa na nasze zdrowie.