Uroczystość Trójcy Świętej (26.05.2024)

Znak krzyża i słowa „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Niech to nie będzie tylko pobożny nawyk i mechaniczny gest. Chodzi o to: abyśmy to wszystko czynili „w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, w imię Jego nieskończonej miłości do każdego człowieka.

 1. Dziś o 12.30 uroczystość I Komunii świętej. Od poniedziałku do soboty „biały tydzień”. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych wraz z całymi rodzinami. W sobotę, na zakończenie „białego tygodnia” udamy się do Gietrzwałdu. Msza święta w bazylice gietrzwałdzkiej o godz. 12.00. Dojeżdżamy indywidualnie lub w pieszej pielgrzymce.
 2. W najbliższą sobotę (1.06) wyruszamy z naszą parafialną pielgrzymką do Gietrzwałdu. Tak jak co roku, najpierw samochodami dotrzemy do Łupstychu, skąd dalej (ok. 13 km) już pieszo podążymy do Gietrzwałdu. Z uwagi na pielgrzymkę nie będzie mszy świętej o godz. 18.00.
 3. W czwartek (30.05) Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00 – główna msza święta, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do niesienia różańca, panów prosimy o niesienie chorągwi i baldachimu. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się przygotowania procesyjnych ołtarzy. I prośba do wszystkich, którzy w swoich ogrodach mają kwiaty, aby te przekwitające podarować na procesję.
 4. W czwartek po południu zapraszamy do Kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka na modlitwę przy relikwiach błogosławionej Rodziny Ulmów. Szczegółowy program na plakacie, ulotkach i stronie internetowej.
 5. W niedzielę o 12.30 I rocznica Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św.
 6. W sobotę 15.06 razem z naszymi seminarzystami organizujemy wyjazd autokarem do Fromborka. Koszt 50 zł.
 7. Polecamy nowe numery „Małego Gościa”, „Gościa Extra” i „Gościa Niedzielnego”, w którym, m.in.:
  • o cudach i objawieniach w nowej deklaracji Watykanu;
  • o wypychaniu religii ze szkół;
  • o modlitwie uwielbienia.