Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (30.05.2024)

Matka Teresa z Kalkuty, uczyła, że „wszystko zaczyna się od modlitwy”.
A kiedy ją pytano, w jaki sposób udaje się jej tak wiele robić, odpowiadała: „Moją tajemnicą jest Jezus, Eucharystia
i codzienna godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

  1. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali piękne procesyjne ołtarze. Dziękuję za przygotowanie chorągwi i feretronów, za opiekę nad dziećmi sypiącymi kwiatki, naszej Straży Pożarnej i Policji za zabezpieczenie drogi.
  2. Po procesji Bożego Ciała wszystkie dzieci zapraszamy na lody i słodkie niespodzianki. Jednocześnie dziękuję wszystkim fundatorom. Niech Pan Bóg wszystkim za wszelkie dobro wynagrodzi.
  3. Po południu zapraszamy do Kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka na modlitwę przy relikwiach błogosławionej Rodziny Wiktorii i Józefa Ulmów. Szczegółowy program na ulotkach i stronie internetowej.
  4. W najbliższą sobotę (1.06) wyruszamy w pielgrzymce do Gietrzwałdu. Najpierw samochodami dotrzemy do Łupstychu, skąd już na nogach podążymy do Gietrzwałdu. Zbiórka pod kościołem o godz. 7.00. W sobotę nie będzie mszy świętej o godz. 18.00.
  5. W niedzielę o 12.30 I-sza rocznica Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. Po mszy świętej w wykonaniu dzieci inscenizacja o patronie szkoły słudze Bożym, ks. Pawle Chmielewskim.
  6. Za dwa tygodnie w sobotę, 15.06 wyjazd do Fromborka. Koszt 50 zł (przejazd i bilety wstępu). Posiłki we własnym zakresie. Skorzystamy z dostępnej bazy gastronomicznej.