9. Niedziela zwykła (2.06.2024)

Faryzeusze będą się upierali, by w szabat nie łuskać kłosów, nie uzdrawiać, nie wykonywać żadnej pracy. Niezdecydowani będą pytać, czy mogą popracować na działce, włączyć pralkę albo zrobić zakupy. Mistrz z Nazaretu będzie zaś nalegał, by zrobić coś dobrego: „życie ocalić”. Bo „szabat został ustanowiony dla człowieka, nie człowiek dla szabatu”. Pan Bóg chce, żebyś po całym tygodniu pracy zatroszczył się o siebie i o twoich bliskich. Zrobił coś dobrego dla siebie i bliskich. Spotkał się z Bogiem i ucieszył się spotkaniem z drugim człowiekiem. No i nie zapomniał, że twoja ojczyzna jest w niebie.

 1. Wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Gietrzwałdu serdecznie dziękuję za wspólny trud pielgrzymowania i modlitwę. Dziękuję także Wspólnocie Żywego Różańca oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowego baldachimu procesyjnego o wartości 2.400 zł.
 2. Dziś o 12.30 I-sza rocznica Komunii św. Zapraszamy wszystkie dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. Po mszy świętej w wykonaniu dzieci kl. III inscenizacja o ks. Pawle Chmielewskim.
 3. W tym tygodniu:
  • w środę wieczór filmowy z serialem „The Chosen”
  • w czwartek – spotkanie wspólnoty męskiej
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz I-szy piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Po mszy świętej spotkanie wspólnoty żeńskiej, na którym konferencję o charyzmatach wygłosi ks. Hubert Tryk
 4. W sobotę (8.09) w naszym sanktuarium w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego wystąpi Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystości odpustowe do naszej kaplicy w Skajbotach. Uroczysta msza święta o godz. 12.30.
 6. Za 2 tygodnie, w sobotę (15.06) wyjazd do Fromborka. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 7. Także 15.06 w sobotę na mszy świętej w intencji małżeństw i rodzin, nastąpi uroczyste wniesienie i instalacja relikwii bł. Rodziny Ulmów.
 8. Polecamy „Gościa Extra” i „Gościa Niedzielnego”