11. Niedziela zwykła (16.06.2024)

Dwie przypowieści o Królestwie Bożym zawierają konkretne przesłanie: To nie umiejętności pasterzy Kościoła, ani ludzkie wysiłki, ani najbardziej genialne programy duszpasterskie są siłą Kościoła. Ktoś powiedział, że największym dowodem na istnienie i działanie Boga w świecie jest istnienie Kościoła. Ten bowiem – patrząc na grzech i słabości ludzi go tworzących – już dawno powinien się rozsypać.

           

  1. Dziś o 12.30 msza święta w Patrykach w intencji naszych parafian – mieszkańców Patryk.
  2. W czwartek o godz. 20.00 spotkanie wspólnoty męskiej.
  3. W piątek o godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego. W imieniu naszej szkoły serdecznie zapraszam do modlitwy dziękczynienia za miniony rok szkolny oraz w intencji dobrych i bezpiecznych wakacji. Zapraszamy wszystkie dzieci razem z rodzicami i dziadkami.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.
  5. Spotkanie Wspólnoty Żeńskiej „Filiae Regis” w piątek po mszy świętej.
  6. W sobotę obchody Nocy Świętojańskiej. Mamy w tym roku bardzo bogaty program: Msza święta ku czci św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00. Po mszy koncert, a raczej Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Zespół „To i ja” z Warszawy, później procesja z figurą św. Jana i z pochodniami do jeziora i na koniec tradycyjnie biesiada przy ognisku. Zapraszamy!
  7. Polecamy nowy numery „Gościa Niedzielnego” oraz „Gościa Historia”.