12. Niedziela zwykła (23.06.2024)

„Panie nic Cię nie obchodzi, że giniemy?” Pytanie, które można rozszerzyć na uniwersalne ludzkie oskarżenie: Gdzie był Bóg, kiedy doszło do tej tragedii?” Ojcowie Kościoła od wieków się zastanawiali, czy Jezus rzeczywiście spał? A może to był świadomy zabieg.
Tak naprawdę tam były dwie burze: ta fizyczna – na jeziorze, i ta metafizyczna – w sercach uczniów Jezusa. Pan Bóg pozwala na te burze

w naszym życiu, abyśmy sami mogli się skonfrontować z naszym wnętrzem, z naszym sercem. W sytuacjach ekstremalnych wychodzi prawda o nas samych. Wtedy, kiedy już nie działają żadne mechanizmy, kiedy już nie da się udawać, odgrywać takiej czy innej roli.

  1. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom obchodów ku czci św. Jana Chrzciciela za piękny czas modlitwy, biesiady, rozmowy – tego wszystkiego, co jest budowaniem wspólnoty. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy włożyli wiele serca w przygotowanie wczorajszego wieczoru.
  2. W środę (26.06) o godz. 18.00 msza święta dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Prałata, księży, członków i sympatyków Opus Dei oraz rozwój dzieła na Warmii. Posługę muzyczną będzie pełnił zespół „Mocni w wierze” z Kortowa.
  3. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  4. W sobotę (29.06) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.
  5. Polecamy nowy numery „Gościa Niedzielnego”, w którym o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski: o właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności. Czym jest zdrowa religijność i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze. We wkładce „Posłaniec Warmiński” znajdziemy też kilka słów o naszej parafii.
  6. W minionym tygodniu odeszła do Pana wielce zasłużona dla naszej parafii śp. Adela Sokołowska. Uroczystości pogrzebowe we wtorek w kościele św. Walentego w Klewkach. O 14.30 różaniec, o godz. 15.00 – msza święta pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…