15. Niedziela zwykła (14.07.2024)

Jezus przed wysłaniem uczniów do pracy misyjnej chce powiedzieć coś ważnego, coś istotnego. I co robi? „Przywołał uczniów do Siebie”. Przywołał Dwunastu. I jeszcze jest podkreślone: „do Siebie”.
Od czego się zaczyna misja? Od bliskości z Chrystusem. Zanim cokolwiek zrobimy dla Boga, najpierw sami mamy zbliżyć się do Niego.

1. Od dziś przez dwa tygodnie gościmy w naszej parafii młodzież, która w domu formacyjnym pod przewodnictwem ks. Szymona Wawrzyńczaka uczestniczy w rekolekcjach 2 st. Oazy Nowego Życia. Witamy także  diakona Janka i wszystkich animatorów. Życzymy Wam głębokiego doświadczenia Bożej bliskości i miłości.
  2. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  3. W sobotę o godz. 18.00 msza święta w intencji małżeństw.
  4. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in.:
    • tekst Marii Przełomiec nt. przyszłości Imperium Putina,
    • o fenomenie popularności sanah i Dawida Podsiadły,
    • o posłudze jałmużników
  5. W dniu wczorajszym nagle odeszła do Pana śp. Wiola Burczyńska. Jutro po mszy świętej różaniec w jej intencji. Prośmy dla niej o dar nieba: Wieczny odpoczynek…