16. Niedziela zwykła (21.07.2024)

Pochłonięci budową i przebudową świata, sprzątaniem i polerowaniem swoich domów, samochodów; zajęci sami sobą zamykamy się w swoim własnym świecie. I choć mamy wokół siebie więcej, lepiej i ładniej,  to szczęśliwsi nie jesteśmy. Ewangelia daje dwie dobre rady: odpoczynek i zwrócenie się ku drugiemu człowiekowi.

1. Najbliższy tydzień obfituje w liturgiczne święta i wspomnienia znanych świętych:
    • w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny,
    • we wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy,
    • w środę wspomnienie św. Kingi,
    • w czwartek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa,
    • w piątek wspomnienie Joachima i Anny.
      Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.
  2. W następną niedzielę z racji przypadającego w czwartek wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.
  3. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in.:
    • o Ruchu „Światło-Życie”, o „Festiwalu Życia”
    • o tym, jak dziś pokazywać i przekazywać wiarę.
  4. Serdecznie dziękuję Paniom Irenie, Urszuli, Jadwidze, Monice, Gieni, Beacie za ich troskę o porządek w naszej świątyni i jej otoczeniu.
  5. W sierpniu rozpocznie się remont wieży naszego Kościoła, który potrwa do listopada 2025 r. Bardzo serdecznie dziękuję Wam Drodzy Parafianie za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Dziękuję także ks. Feliksowi, który na rzecz naszej parafii ofiarował 2.000 euro.
  6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego, Bożego tygodnia!