21. Niedziela zwykła (25.08.2024)

„Czy i wy chcecie odejść?” Dramatyczne jest to pytanie Jezusa, które skierował do swoich uczniów. W życiu wiary przychodzi taki moment, że trzeba się powiedzieć: w lewo albo w prawo. W sprawach tego świata można próbować iść na kompromis, można być umiarkowanym, wyważonym. W świecie wiary tak nie można. Albo się stawia Boga na pierwszym miejscu, albo trzeba uczciwie przyznać, że są dla nas ważniejsi inni bogowie: pieniądz, sława, kariera, uznanie… Bo wybierając Boga prędzej czy później stracisz wedle kryteriów tego świata.

1. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział we wczorajszych pracach porządkowych wokół naszej świątyni. Dziękuję szczególnie tym, na których zawsze można liczyć. Mam nadzieję, że coraz więcej naszych Parafian włączy się w tę troskę.
  2. Jutro w liturgii uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. W piątek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej.
  4. W sobotę msza święta w intencji naszych Parafian z Silic, na Placu Jubileuszowym w Silicach o godz. 17.00. W tym dniu nie będzie mszy świętej w Klebarku. Serdecznie zapraszamy do Silic.
  5. W przyszłą niedzielę w ramach wizytacji kanonicznej odwiedzi nas ks. bp Janusz Ostrowski, który o godz. 11.00 będzie przewodniczył mszy świętej i wygłosi Słowo Boże. O godz. 15.00 spotkanie przedstawicieli Rady Parafialnej i wspólnot działających w naszej parafii.
  6. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in.
    • o obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej;
    • wywiad z bp Wojciechem Osialem, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego KEP nt. sytuacji lekcji religii w szkole.