26. Niedziela zwykła (29.09.2024)

Zazdrość to jest ten grzech, ta postawa, która dużo mówi o naszym sercu. Zobaczmy, czego zazdrościmy: urody, pieniędzy, domu samochodu. Ale może być zazdrość, która nie jest uczuciem wrogim, negatywnym, ale motorem do działania. Kiedy widzę, jako ktoś pięknie wychowuje swoje dzieci, pogłębia swoją wiarę, rozwija się duchowo. I kiedy rodzi się w moim sercu pragnienie, ja też bym tak chciał.

1. W ubiegłą niedzielę na rzecz powodzian zebraliśmy 2.750 zł. Serdecznie dziękuję za każdy dar serca.
  2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na wspólny różaniec: w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 8.30. Dzieci z całymi rodzinami zapraszamy szczególnie w piątki.
  3. W tym tygodniu:
    • I czwartek miesiąca – msza święta w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, o 20.00 w pięknie odnowionej kaplicy seminaryjnej spotkanie wspólnoty męskiej;
    • I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, w tym czasie także możliwość spowiedzi. Bardzo proszę zgłaszać chorych, którzy chcą odwiedzin księdza w swoim domu;
    • w I sobotę o godz. 17.15 wspólna modlitwa różańcowa z medytacją
  4. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów połączona z wyjazdem rowerowym i ogniskiem.
  5. W sobotę po mszy świętej spotkanie „Laboratorium wiary”. Rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych św. Pawłowi. Gorąco zapraszam!
  6. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 12.30 spotkanie dla rodziców pierwszokomunijnych.
  7. Polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym, m.in.
    • stanowisko Watykanu wobec duchowych zjawisk w Medjugorju;
    • wywiad z ks. Krzysztofem Wonsem, dyrektorem Centrum Formacji Duchowej w Krakowie o znaczeniu rekolekcji zamkniętych.
  8. Za niecałe dwa tygodnie w naszej parafii rekolekcje „Kurs Nowe Życie” – piękny czas otwierania się na doświadczenie Bożej obecności. Więcej o tym opowiedzą współprowadzący kurs: Edyta i Piotr Choszczewscy z Działdowa.
  9. Zmarła śp. Krystyna Zimmerer (z domu Lopko). Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…