28. Niedziela zwykła (13.10.2024)

Ideałem chrześcijań­skim nie jest ubóstwo materialne. Gdyby tak było, nie powinniśmy pomagać ubogim, bo przecież osiągnęli już ideał.
Celem chrześcijani­na jest zbawienie. To nie pieniądze są złe,
ale nasza chorobliwa miłość do nich.

1. Dziś Dzień Papieski i zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli fundusz stypendialny dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Dziękuję wszystkim uczestnikom nabożeństw różańcowych za dar wspólnej modlitwy. Zapraszamy w dni powszednie o 17.30, w niedzielę o 8.30. Dzieci z całymi rodzinami zapraszamy szczególnie w piątki.
  3. Za tydzień po mszy o 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. W środę po mszy świętej spotkanie filmowe.
  5. W czwartek spotkanie wspólnoty męskiej o godz. 20.00.
  6. W sobotę msza święta w intencji małżeństw i rodzin. Po mszy Laboratorium wiary.
  7. Obok Gościa Niedzielnego i przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki na „wypominki” oraz na msze św. za zmarłych. Podobnie jak w latach ubiegłych, proszę zapisać wybrany dzień tygodnia (od poniedziałku do soboty), w którym chcemy, aby odczytane były imiona naszych zmarłych.